Zbulohet data dhe ora kur Kurti do të hyjë në zyrën e kryeministrisë

Të martën në orën 11:00 Albin Kurti edhe formalisht do ta pranojë mandatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës.

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj nuk do të jetë aty për ta pritur megjithatë ish-zëvendësi i tij Behgjet Pacolli është angazhuar në detyrën e fundit qeveritare.

Pacolli do t’ia dorëzojë nesër në orën 11:00 Kurtit mandatin e Kryeministrit.


Shtuar 3.02.2020 20:51