Vrasja e gjeneralit iranian, reagon Rama e tregon kë mbështet qeveria shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me vrasjen e gjeneralit iranian Qassem Soleimani, nga një sulm ajror amerikan në Bagdad.

“Si një vend që njohu pak kohë më parë veprimtarinë e padrejtë të Iranit kundër botës së lirë dhe mori distancë të qartë nga ajo, Shqipëria nuk mund të aprovojë me forcë qëndrimin e @POTUS ndaj një aktivisti keqdashës të regjimit të Teheranit!

Ne jemi të vendosur me SH.B.A. dhe shpresojmë se të gjithë e bëjnë këtë,”-shkruan Rama.


Shtuar 3.01.2020 17:48