Vogëlushja shqiptare bie nga kati i tretë i ndërtesës, transportohet me helikopter drejt spitalit

Një vajzë shqiptare tre vjeçare ka rënë nga kati i tretë i ndërtesës ku jetonte, ndërsa ishte në shtëpi vetëm me vëllain e saj 5 vjeçar dhe një kushëri 13 vjeçar.

Vogëlushja ishte në katin e tretë të një ndërtese në Sestri Levante (Xhenova) dhe ra nga një lartësi prej 10 metrash për tu transferuar me urgjencë me anë të një helikopteri në spitalin Gaslini.

Mjekët i dhanë ndihmën e parë dhe vajza filloi përsëri të marrë frymë. Karabinierët sqaruan se tre fëmijët kishin mbetur vetëm pasi tezja e tyre ishte larguar pasi do të dilte në një komision, shkruan “TGCom”.


Shtuar 25.08.2020 16:21