Vetëm 11 raste të reja, bie për të dytën ditë numri i të prekurve nga koronavirusi

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë shënuar 11 raste të reja duke e cuar numrin total të të prekurve nga koronavirusi në 197.

Deri tani zonat më të prekura deri më tani janë Tirana, Fieri dhe Durrësi.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:
– Tiranë 113 raste
– Durrws 11 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 5 raste
– Rrogozhinë 2 raste
– Fier 21 raste
– Kavajë 4 raste
– Korçë 12 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 4 raste
– Lezhë 4 rast
– Berat 1 rast
– Has 2 raste
– Krujë 3 rast
-Tropojë 3 raste
– Pukë 3 raste


Shtuar 28.03.2020 10:51