Tërheqje zvarrë dhe britma, si “shpërtheu” situata mes protestuesve dhe policisë

Nuk ka qenë aspak e qetë situata të “Myslym Shyri” ditën e sotme.

Vetëm pak minuta më parë, policia ka ndërhyrë me forcë për shpërndarjen e protestuesve që kishin bllokuar rrugën “Myslym Shyri” për disa minuta në Tiranë.

Ata nuk e kanë kursyer dhunën, ndërkohë që situata është tensionuar shumë shpejt.

Një pjesë e protestuesve janë shoqëruar për në komisariat.


Shtuar 17.05.2020 15:03