Temperatura nën zero, parashikimi i motit për sot

Moti këtë të premte do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje të pakta shiu në jug dhe juglindje.

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore -1/9°C

Zonat e ulëta 3/16°C

Zonat bregdetare 4/16°C.


Shtuar 3.04.2020 06:02