Të shtënat traumatizojnë shkollën në Teksas, eliminohet 16-vjeçari

Një student 16-vjeçar u qëllua për vdekje të martën në një shkollë të mesme në Teksas, ndërsa i dyshuari u arrestua disa orë më vonë, thanë zyrtarët.

Grenita Lathan, drejtuese e përkohshme e rrethit të Pavarur të Shkollës së Houston, konfirmoi se adoleshenti i qëlluar në Shkollën e Mesme Bellaire kishte vdekur.

Ajo nuk dha asnjë informacion tjetër dhe nuk mori asnjë pyetje.

Një i dyshuar dhe një person tjetër policia tha u arrestuan disa orë pas të shtënave të martën në mbrëmje.

Ata thanë që asnjë informacion tjetër nuk do të lëshohej tani për tani, përfshirë detaje të mëtejshme për të shtënat në ambjentet e shkollë, dhe nëse i dyshuari ishte student.


Shtuar 15.01.2020 07:42