Si do të ndryshojnë temperaturat, çfarë ka rezervuar moti për sot

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu me stuhi në zonën perëndimore, në zonat malore do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jug- Juglindje (S-SE) me shpejtësi 12-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 5/16°C

Zonat e ulëta 9/19°C

Zonat bregdetare 11/20°C.


Shtuar 14.04.2020 06:13