Shqipëria zgjohet nga tërmeti, ku ishte epiqendra dhe sa i fortë

Mëngjesin e sotëm vendi ynë është zgjuar nga tërmeti. Mësohet se epiqendra ka qenë në zonën e Korçës me magnitudë 3.4 të shkallës rihter, me thellësi 2m.

Lëkundjet janë ndier në orët e para të mëngjesit, rreth orës 04:30.

Edhe ditën e djeshme Korça është zgjuar po me një lëkundje tërmeti, me magnitudë 3.7 të shkallës rihter./albeu.com


Shtuar 9.04.2020 06:17