Shkoi të takonte birin e sapolindur dhe bashkëshorten, arrestohet shqiptari në Itali

Policia italiane ka arrestuar ditën e djeshme një shqiptar i dënuar për vjedhje.

Ai ishte në arrati që nga muaji maj i vitit të shkuar dhe u arrestua në shtëpinë e tij, ku u kthye të kujdesej për gruan që sapo kishte lindur në spitalin Melzo në Milano.

Shqiptari ishte i plagosur, i kërkuar që nga 16 maj 2019 pas një urdhri të lëshuar nga gjykata pas një hetimi të kryer ndaj tij.

Burri kishte shpëtuar nga arrestimi natën e 15 nëntorit 2018 në Cesena, kur u kap duke vjedhur në disa shtëpi. Ai u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes duke goditur makinën e forcave të rendit, të cilët kishin bllokuar dy bashkëpunëtorë, por jo atë.

29-vjeçari akuzohet për krime të grabitjes, rezistencës ndaj zyrtarëve publik, dëmtimeve personale të rënduara, vjedhjeve në shtëpi dhe marrjes së pasurive të vjedhura. Burri u dërgua në burgun “San Vittore”.


Shtuar 1.03.2020 14:52