Rozana Radi shpërthen ndaj njerëzve skeptikë: Injorantë, kam njerëz të infektuar!

Kantautorja dhe moderatorja Rozana Radi ka reaguar ashpër në një postim në rrjetet sociale, duke iu drejtuar të gjithë atyre që nuk besojnë vështirësinë e situatës që ka sjellë pandemia e koronavirusit dhe nuk respektojnë masat.

Në reagimin e saj në Instastory, Rozana Radi tregon se miq të saj, janë të infektuar me Covid-19 dhe madje kanë pasur nevojë për shërbim mjekësor. Sipas saj, disa janë keq në spital.

Nisur nga kjo situatë, ajo shkruan: “u lutem nëse keni ndërmend të merrni në qafa ata që i respektojnë këto rregulla, lidhni një gur në qafë vetë dhe mbysni veten tuaj”.

Reagimi i plotë:

“Për mua cdo individ i cili nuk mban maskë, nuk mban distancim social është një “ínjorant” dhe kjo pándemi më bëri të kuptoj që Shqipërinë e shkatërruan shqiptarët.

S’më plas fare për politikë as s’dua t’ja di… Kam miq të shtruar në spital, të cilët janë mosha ime dhe janë keq.

Ndaj ju lutem nëse keni ndërmend të merrni në qafa ata që i respektojnë këto rregulla, lidhni një gur në qafë vetë dhe mbysni veten tuaj.


Shtuar 19.07.2020 14:42