Rikthehet COVID-19 në Itali, rriten me shpejtësi shifrat e infektimeve e viktimat

Gjatë 24 orëve të fundit numri i viktimave në Itali ka shenuar rritje. Diten e djeshme humben jeten kater persona, ndersa sot numerohen 13 viktima. Keshtu numri i jeteve te humbura qe nga fillimi i pandemise llogaritet 35.458.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1367 raste të reja pozitiv, duke e cuar ne total numrin e te infektuarve ne 262 541.

Në vend sot pati edhe 314 pacientë të shëruar dhe ne total llogariten 206.329, teksa në repartet e terapisë intensive ndodhen 69 pacientë


Shtuar 26.08.2020 15:52