Po pinte kafe, shqiptari qëllohet me dy plumba në mes të lokalit

Një shqiptar është qëlluar me dy plumba në Itali.

Sipas informacioneve paraprake, i riu po pinte një kafe në një bar kur ësjtë qëlluar dy herë.

Ngjarja ka ndodhur në një zonë të Napolit dhe shqiptari është një 32 vjecar.

Sipas mediave italiane, autori, ka hyre brenda, dhe pa u shqetesuar nga prania e madhe e njerezve qe kishte ne lokal ka nxjerre armen dhe e ka qelluar dy here.

Per fat, shqiptari, qe rezulon edhe me pasaporte angleze ka mbetur vetem i plagosur dhe u dergua ne spital, e sipas mjekeve eshte jashte rrezikut per jeten.

Policia ka nisur hetimet per zbardhjen e ngjarjes dhe kapje e autorit. Hetimet e para flasin per mosmarreveshje mes bashkatdhetarëve.


Shtuar 23.01.2020 10:48