Plagosi me thikë 17 vjeçarin, kapet në kohë rekord autori adoleshent

Pasditen e sotme në Sukth, Durrës, në një sherr masiv mes të
rinjsh, mbeti i plagosur një adoleshent, vetëm 17 vjeç.

Burimet bëjnë me dije se autori dhe i plagosuri, u takuan për t’u sqaruar për një sherr të ndodhur 3 ditë më parë, por situata ka dalë jashtë kontrollit.

Vetëm pak orë pas ngjarjes, policia bën me dije se ka vënë në pranga autorin, adoleshtent, Xh.S., 16 vjeç.

Njoftimi i policisë:

Falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë dhe Forcès së Posaçme “Shqiponjat”, kapet dhe shoqërohet në ambientet e Policisë, autori i d yshuar i p lagosjes me mjet prerës (thikè), në Sukth.

Policia e Durrësit, menjëherë pas njoftimit të marë për ngjarjen e ndodhur pak më parë në Sukth, Durrës, organizoi punën dhe falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta e profesionale, bëri të mundur të kapë dhe të shoqërojë në ambientet e P olicisë për veprime të mëtejshme, shtetasin Xh.S., 16 vjeç, banues në Sukth, Durrës.

Ky shtetas dyshohet se pas një konflikti të çastit, ka goditur me mjet prèrës (thikè), shtetasin E.Z., 17 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rr ezikut për jetën.


Shtuar 22.09.2020 15:36