“Ping-pong” me akuzat për shitjen e detit, Braçe nxjerr videon për Bashën

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka bërë një postim në rrjetin social Instagram ku ka reaguar sërish në lidhje me debatet më të fundit për zgjerimin e kufirit detar të Greqisë.

Braccë kujton këtu se deti është shitur fillimisht nga Lulzim Basha dhe Sali Berisha.

Postimi i plotë

Asgje nuk harrohet;

Keshtu u shit deti duke qeshur!

Te paturp atekohe, edhe me te paturp sot!

Deshmia eshte e Zeri i Amerikes;

Degjoni c’thote:

Per permbajtjen e saj (marreveshjes), ate qe Shqiperia ka lene ose ka marre,

U mbajt nje heshtje e plote, madje nuk u fol as ne perfundim te takimeve!

Pra hem dorezuan territorin shqiptar ne gjiun e Sarandes, hem heshten para, kur firmos e pasi vulosen “marreveshjen”;

Poshteruan nje vend, nje popull duke i mohuar edhe gjene me normale kudo ne bote, njohjen me “marreveshjen” e tyre!

Ishte lulzim Basha dhe deshmitar mbi te, Sali Berisha!

Lulzim Basha ishte minister i Jashtem;

Lulzim Basha eshte sot kryetar i PD dhe kerkon te rikthehet ne pushtet si nje virgjereshe;

Mendon se pas 11 vitesh gjithcka ka kaluar, eshte harruar dhe ai eshte qepur!

Marreveshja e tij qe leshon territor shqiptar ne gjiun e Sarandes u denoncua nga ne-socialistet, u gjykua dhe u shpall antikushtetuese!

Lulzim BASHA ben sot gangsterin se nje prokuror i perjashtuar nga VETINGU refuzoi ta hetoj, madje varrosi pergjegjesine penale te tij dhe

Sali Berishes ne nje sere veprimesh te gjykuara te paligjshme e antikushtetuese deri ne firmosjen duke qeshur te marreveshjes!

Lulzim Basha ben sot gangsterin e burgut edhe pse sa here i kujtohet sapuni e ze barku ne dere gjykate,

por mbi te gjitha se ne kete vend nuk ka ende nje prokuror e gjykates qe te hetoje e gjykoje krimin me te madh mbi territorin e ketij vendi qyshkur Ahmet Zogu i shkuli Shqiperise territor si dorovitje per ata qe e risollen ne pushtet;

Mos harroni; te gjykuar si antikushtetues!

Megjithate, cdo gje qe nuk gjykohet nuk mbyllet, nuk harrohet, mbetet aty derisa te kete drejtesi!


Shtuar 29.08.2020 06:39