“Paguan 150 mijë euro për prokurorin”, del nga qelia trafikanti i dënuar me 15 vite burg

Ish kryeministri Sali Berisha nxjerr emrin e një personi të dënuar me 15 vite burg i cili është liruar.

Duke publikuar informacionin e marrë nga qytetari dixhital, Berisha thotë se janë paguar edhe “150000€ për të transferuar prokurorin që vazhdonte hetimet”.

Postimi i plotë

Del nga burgu trafikanti i denuar ne vitin 2018 me 15 vite burg.
Implikohet narkoqeveria dhe kreu i KCK.

U paguan 150000€ per te transferuar prokurorin qe vazhdonte hetimet!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Ne vitin 2018 Jurgen Molla u denua me 15 vite burg per trafik nderkombetar Lendesh narkotike te tipit Heroine.
U zbulua nga sherbimet partnere te DEA amerikane…
Sot ne 2020 eshte i lire….
Asnje media nuk guxon te flase per kete fakt.
Ju lutem demaskojeni kete maskarade pasi po bejne burg njerezit e varfer dhe te pamundur.
E kokat e krimit po behen gati per krimet e rradhes.

Ka lidhje shume te forta me te majtet ne Qytetin e Lezhes oor edhe ne qeveri.
Njihet publikisht si financues dhe mbeshtetes i tyre….
Nuk kam info se si mund te jete liruar.
Por nga 15 vite burg,te dale per me pak se 2 vite,kjo eshte e pakuptimte….
Fale aktivitetit te tij kriminal,ka arritur te investoje ne fushen e ndertimit dhe hidrokarbureve.
Gjate kohes qe ka qene ne burg,biznesin e drejtonte vellai i tij….
Ky ka dale ne pergjime,per pagesa mbi 150.000 € per te transferuar prokurorin.
Pasi nuk po e korruptonin dote dhe po u hapte telashe me hetimet.


Shtuar 6.02.2020 13:17