OBSH jep lajmin e madh: Vaksina kundër koronavirusit mund të jetë gati në fund të vitit

Një vaksinë kundër COVID-19 mund të jetë gati deri në fund të vitit.

Këtë lajm shpresëdhënës e tha të martën kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

“Do të na duhen vaksina dhe ka shpresë që deri në fund të këtij viti të kemi një vaksinë. Ka shpresë”, tha doktor Tedros Adhanom Ghebreyesus. /albeu.com/


Shtuar 6.10.2020 16:30