Njoftimi i rëndësishëm, çfarë duhet të dini nëse do fluturoni nesër nga Rinasi

Aeroporti i Rinasit ka konfirmuar 25 fluturime për ditën e nesërme të cilët do të nisen nga Tirana drejt qyteteve pritëse.

Në njoftimin e shpërndarë pasditen e sotme thuhet se pasagjerët duhet të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për t’u njohur me rregullat e karantinës.

Në kategoritë e qytetarëve që lejohen të udhëtojnë, janë rezidentët në BE, nënshtetasit e EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta.

“25 Fluturimet e konfirmuara për datën 9 Shtator 2020 ⠀⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Mërkure janë:

-Pegasus – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
-Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
-Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
-Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
-Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
-Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
-Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
-Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim
-Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
-EasyJet – Tiranë – Gatëick dhe kthim
-Albaëings – Tiranë – Venecia dhe kthim
-Wizz Air – Tiranë – Karlsruhe dhe kthim
-SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
-Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
-Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
-Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
-Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
-Wizz Air – Tiranë – Paris dhe kthim
-Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
-TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim
-Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
-Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
-British Airëays – Tiranë – Heathroë dhe kthim
-EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim
-Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀

Lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta”, thuhet në njoftim.


Shtuar 8.09.2020 15:04