Njerëzimi në alarm! Publikohet fotoja e coronavirusit vdekjeprurës (FOTO LAJM)

Kina është izoluar për shkak të coronavirusit, i cili po përhapet me shpejtësi dhe aktualisht ka dhjetëra mijëra të infektuar në shtetin aziatik, por jo vetëm.

Qendra për Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA, publikoi një ilustrim sesi duket coronavirusi, sëmundja që po tmerron botën.

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se është e shqetësuar me progresin e sëmundjes.

Simptomat janë ethe, kollë dhe vështirësi në frymëmarrje. Nuk ka ende një vaksinë për coronavirusin e ri!


Shtuar 30.01.2020 16:02