Ndërroi jetë nga Covid-19, 71 vjeçari i kishte këmbët e prera nga diabeti

Mbrëmjen e djeshme një 71 vjeçar ndërroi jetë nga Covid-19 në Infektiv.

Viktima i kishte këmbët e prera, si pasojë e diabetit, dhe fatkeqësisht nuk ja ka dalë të mposhtë koronavirusin shkruan bë.

Mësohet gjithashtu se 71-vjeçari nuk ishte intubuar, por me maskën e oksigjenit.

Kujtojmë se numri i viktimave ka shkuar në 31.


Shtuar 30.04.2020 12:12