Ndahet nga jeta ish-ministri i Shëndetësisë (FOTO LAJM)

Është ndarë nga jeta në moshën 68-vjeçare Maksim Cikuli, ish- ministri i shëndetësisë në qeverinë e PD.

Cikuli ishte profesor doktor i specializuar në fushën e gjenetikës.

Prej viteve 1994 ai ishte pjesë e forumeve të PD derisa në periudhën 2005- 2007 u vendos ministër i shëndetësisë. Gjithashtu ai ka qenë deputet në dy legjislatura nën siglën e PD, në 1996 dhe 2001.


Shtuar 18.05.2020 06:18