Miku i bandës së Habilajve? Berisha zbulon kush nga 4 kandidatët merr drejtimin e BKH

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se është paracaktuar emri i personit që do të drejtojë Byronë Kombëtare të Hetimit.

Sipas Berishës i emëruari është ish-kreu i Policisë së Fierit dhe Tiranës Ervin Hodo.

Në garë janë Aida Veizaj, Artur Beu, Ervin Hodaj dhe Idajet Faskaj popr ish-kreu i qeverisë, thotë se do të jetë personi të cilin ai akuzon se ka favorizuar bandën e Habilajve në trafikun e drogës ai që do të drejtojë BKH-në.

Postimi i plotë i Berishës:

Miku i bandes se Habilajve i paracaktuar si kryetar i BKH! Sukses i ri i Dvoran Reformes.. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

I nderuar Dr.Berisha po ju dergoj nje info shume te rende.Kete jave mbyllet procesi i emerimit te kreut te BKH dhe kane caktuar si drjtues Ervin Hodon, i cili eshte akuzuar nga dy oficere policie ne azl si Dritan Zagani dhe Antonio Nazeraj si i perfshire ne favorim te bandes se Habilajve.

Kur ishte Tahiri minister Hodo ka qene drejtor i policise se Fierit qe Zagani i conte emaile e informacione per Habilajt. Po dieht si shkoi ceshtja e tij. Turp turp cfare po ndodh ne kete vend.


Shtuar 1.07.2020 17:55