Meri Shehu paralajmëron ditë të vështira, çfarë pritet të ndodhë me secilën shenjë

Astrologe Meri bën të ditur se nga 18 qershori deri në 12 korrik do jemi në një periudhë me shumë ndikime planetare. Planeti Mërkur kthehet ne rrugetim te kundert dhe kështu do kemi rikthimin e mendimeve tek e kaluara, do perpiqemi te zgjidhim probleme te se kaluares, kujtimet do na emocionojne dhe do na cojne ne udhetime te largeta me mendime.

Merkuri i kundert mund te sjell veshtiresi ne jeten tine sociale. Shume ndikime karkime nga barra e gjerave te cilat i mbartin si ceshtje nga e kaluara te pazgjidhura, por edhe nga energjia e jeteve te tjera. Ceshtjet familjare personat e afert te familjarizuar do fillojne te na preokupojne. Keqkuptime, mesazhe nga e kaluara, njerez qe rikthehen ne jeten tone do duhen patur kujdes.

Veshtiresi dhe pengesa do kete ne: marrveshje, bashkepunime, kontrata dhe vendime te rendesishme; Shkembime tregtare; Mesazhet, takimet, udhetimet, shkrimet; Cdo gje qe ka lidhje me elektricitetin, elektroniken, makina kompjutera, telefona; Shkresa zyrtare; Perballje ligjore.

Dashi: Kujdes me ceshtjet familjare dhe rikthim problemesh ne biznese familjare, ndertime hotele, bashkejetesa trashegimira dhe rikthim te dikujt te afert nga e kaluara

Demi: Bashkepunime apo marreveshje per bashkepunime me miq shoke apo jeta juaj sociale do marre nje kthim mbrapa. Kujdes me marredheniet shoqerore dhe jeten errtike e mpleksur ne shoqeri

Binjaket: Ceshtje te rendesishme ngaterresash ne aspektin ekonomik apo ne jeten personale do shtrohen para jush. Kujdes me shpenzimet dhe investimet

Gaforrja: Jeta juaj ne pergjithesi do komplikohet ne shume aspekte. Ne komunikim do keni keqkuptime, ne plane do keni kthim mbrapa dhe ne jeten personale rremuje

Luani: Ceshtje te ligjit apo te kundershtareve te fshehte do kthehen ne jeten tuaj. Kujdes me punen apo me ndryshimet qe doni te beni pasi situatat komplikohen

Virgjeresha: Do ritheheni ne komunikim ne lidhje me nje person te rendesishem te afert apo me nje plan tuajin. Por duhet te keni kujdes. Ky rikthim mund te jete ngatrrestar

Peshorja: Nje ceshtje e rendesishme karriere vjen perseri para jush por edhe nje perballje me epror apo me njerez te ligjit. Ceshtje qe kane te bejne me jeten personale do shtyhen

Akrepi: Do jeni ne nje periudhe ku mund te rishikoni mundesite dhe horizontet tuaja dhe te rregulloni edhe nje here ato pune apo bashkepunime qe i keni lene pergjysem. Ne jeten personale rikthehen shanset per sqarim

Shigjetari: Ceshtjet ekonomike apo te trashegimive rikthehen per tu zbatuar apo per tu plotesuar. Ju duhet pak me shume qetesi psikologjike qe tu shkoni me rregull ngaterresave ekonomike

Bricjapi: Ne fushen e bashkepunimeve, marrveshjeve, tregtise dhe jetes ne cift do filloj nje periudhe rregullimi te gabimeve nga e kaluara. Kujdes me hapjet e reja

Ujori: Ju rikthehet nje mundesi e nje pune e cila ju ishte marre padrejtesisht nje vit me pare. Por a duhet te jepni gjithcka kjo duhet per tu pare. Nese ndjeheni mire fillojeni ne te kundert mos beni hapa te rinj

Peshqit: Ju keni rikthim te jetes suaj erotike fuqishem por me persona nga e kaluara te cilet e kane komplikuar jeten tuaj ose e kane zbukuruar. Ky rithim ose nderq nje gabim te se kaluares ose e bene me te madh gabimin.


Shtuar 16.06.2020 11:29