“Me shtetin mos e krruaj”, Artan Hoxha tregon ç’i ka ndodhur Mihal Kokëdhimës (VIDEO)

Gazetari i njohur Artan Hoxha ditën e sotme ka ndarë në profilin e tij në Facebook pamje nga Porto Palermo teksa sjell sërish në vëmendje Mihalin e famshëm që sulmoi turistët e huaj.

Hoxha shkruan se e ka takuar gjatë ditës së djeshme, dhe vazhdon të shesë peshk e levrekë nga rezervati, por tani nuk ka më restoranin dhe hotelin e dikurshëm.

Hoxha ironizon teksa shprehet: I prishe imazhin e turizmit elitar, udhëheqesit dhe…
Prandaj thotë populli:”Me zjarrin, ujin dhe shtetin mos e krruaj, se të bëjnë gjëmën…”

Postimi i plotë i Artan Hoxhës
Nostalgji…kater vite me pare ne Porto Palermo..
E mbani mend Mihalin?!
E takova dje.
Vazhdon te shesë peshk, koce dhe levrek nga rezervati i tij, ne Port Palermo, me nje Benz 250 te ndryshkur..
Eh mor Mihal, Mihal!!
Mire burgun qe e bere tamam, po te rrafshuan restorantin megjithe hotel, per 5 levreke rezervati…qe nje miliarder spanjoll, nuk pati leke te holla ne xhep, te ti paguante…
I prishe imazhin e turizmit elitar, udheheqesit dhe…
Prandaj thote populli:”Me zjarrin, ujin dhe shtetin mos e krruaj, se te bejne gjemen…”


Shtuar 6.08.2020 13:45