3 viktima në 24 orët e fundit, Manastirliu del me thirrjen e fortë: Mbani maska!

Në 24 orët e fundit nw Shqipwri, një 63 vjeçare nga Tirana, një 65 vjeçar nga Tirana dhe një 60 vjeçar nga Elbasani, kanë humbur jetën në Spitalin Infektiv.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka sqaruar se si ulet mundësia e infektimit nga COVID-19, duke përdorur maskën.

Manastirliu u ka kërkuar qytetarëve që të ruajnë shëndetin e tyre, duke përdorur maskën.

Statusi:

#COVID19
Përdore maskën🙏🏼
‼️Ulet në mënyrë drastike mundësia e përhapjes së infeksionit.
#RuajVeten #RuajTëTjerët

#RespektoniRregullat
#RuaniShëndetin


Shtuar 2.07.2020 17:10