Lulëzon sërish hashashi në Lazarat, bien në pranga dy shtetas me mbiemër Basha

Rikthehet kultivimi i bimëve narkotike në Lazarat.

Dy persona janë vënë në pranga nga policia, nën akuzë se kultivonin lëndë narkotike.

Policia ka sekuestruar 15 bimë narkotike, 1 kg drogë, disa gramë çokollatë droge si dhe municione.

Raportohet se janë arrestuar dy persona, Shkëlçim Basha dhe Rudolf Basha.

Po hetohet për të tjerë persona të përfshirë në kultivimin e lëndëve narkotike. Lazarati ishte dikur një nga zonat më të nxehta të kultivimit të lëndëve narkotike në vendin tonë.


Shtuar 19.08.2020 14:49