Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje lokale shiu në relievet malore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3 -0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 12/23°C

Zonat e ulëta 14/27°C

Zonat bregdetare 15/25°C.


Shtuar 12.05.2020 06:08