KORONAVIRUSI/ Anulohen fluturimet nga Rinasi drejt Italisë, çfarë thonë autoritetet (FOTO LAJM)

Paniku nga koronavirusi ka bërë që disa fluturime drejt Italisë nga Rinasi të anulohen. Lajmi është bërë i ditur nga burimet zyrtare të Aeroporti i Rinasit.

Është kompania ‘Air Albania’ e cila ka anuluar disa udhëtime drejt Italisë, ku përhapja e kornavirusit është në masë të madhe dhe ka shkaktuar qindra të vdekur.

Sipas faqes zyrtare të Aeroportit të Rinasit, janë anuluar disa udhëtime në drejtim të Italisë.

Janë anuluar fluturimet drejt Bolonjës, Milanos, Romës.


Shtuar 8.03.2020 09:42