I nxehti përvëlues prek vendin, nesër temperaturat do të shkojnë deri në 35°C

Vala e të nxehtit ka mbërthyer edhe Shqipërinë. Për nesër nuk priten reshje në të gjitha qarqet.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt. 30) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 33°C

në vendet e ulëta: 16 / 35°C

në vendet malore: 14 / 32°C

ERA

Nesër (e martë, dt. 30), era pritet të fryjë e lehtë deri në mesatare.


Shtuar 29.06.2020 19:05