HOROSKOPI/ Bëni pak pushim, përfitoni nga intuita dhe imagjinata

Dashi

Nëse jeta juaj duket e mërzitshme, e pakënaqshme, është koha për të ndryshuar: përpiquni të jetoni prirjet tuaja të vërteta me vetëdije më të madhe, përtej zakoneve, dhe detyrave. Yjet gjithashtu sugjerojnë që të kujdeseni për trupin tuaj, veçanërisht nëse përjetoni lodhje ose pak keqardhje. Mbrëmje plot emocione dhe momente pasionante …

Demi

Nëse bëni pak pushim, mund të shijoni praninë e Mërkurit në shenjë dhe Jupiterit në Bricjap. Kreativiteti, për shembull, në kohën e duhur do ju rikthejë fuqishëm në lojë. Mos i kushtoni shumë rëndësi detajeve dhe përpiquni të jeni më bujar dhe të disponueshëm në marrëdhënie.

Binjakët

Do jetë një e mërkurë disi e humbur, pa energji dhe vrull. Një vendim rri pezull në ajër, por mos veproni impulsivisht nëse nuk doni të prishni punën më keq. Nëse keni një marrëdhënie dashurie të qetë, mos e mashtroni partnerin tuaj me gjëra të vogla, përkundrazi bëni sa më shumë që të jetë e mundur për lumturinë e tij, jepini vëmendjen dhe përkëdheljet tuaja.

Gaforrja

Do të punoni me entuziazëm dhe do të dini se si të ndërmerrni nisma interesante që do ta bëjnë veprimtarinë tuaj profesionale edhe më të vlerësueshme dhe stimuluese. Sidomos ata që punojnë në sektorin artistik do të bëjnë marrëveshje të mira! Nëse dashuri po përjetoni të njëjtat gjëra dhe jeni mërzitur nga monotonia, përpiquni të gjeni argëtime dhe kënaqësi të reja.

Luani

Përtacia, lodhja dhe melankolia, janë elementët kryesorë të humorit tuaj ditën e sotme. Nuk do e kuptoni as vetë arsyen e kësaj gjendje, por përpiquni që të dilni nga shtëpia dhe të bëni diçka të dobishme. Gjithashtu do jeni shumë zhgënjyes ndaj partnerit tuaj, gjë që mund t’ju çojë në një konflikt.

Virgjëresha

Një moment shumë inkurajues për të realizuar një projekt të ri, por edhe për të rishikuar situatat që kërkojnë angazhim më të madh. Një moment i rëndësishëm nga pikëpamja financiare, nëse duhet të zgjidhni çështje të rëndësishme. Bëni disa lëvizje fizike dhe shëtitje të gjata, pa harruar ushqimin dhe pamjen tuaj.

Peshorja

Ditë pozitive, emocionuese dhe e dobishme për dashurinë, shumë fitimprurëse dhe dinamike për punë. Në rastin e fundit, Hëna dhe Marsi ju dhurojnë energji dhe këmbëngulje në angazhimet profesionale, si dhe sharm për të qenë të këndshëm për të tjerët. Nëse jeni beqarë, mjafton të shikoni një vajzë apo djalë të bukur dhe do hidheni direkt në sulm.

Akrepi

Të qëndroni të qetë dhe të relaksoheni pak do të ishtë më e dobishëm për ju, pasi nuk keni mjaft ide të qarta për t’u përfshirë në një projekt që nuk ju bind plotësisht. Nëse dëshironi të merrni një vendim, ju duhet të prisni pak, nuk është koha e duhur. Para se të shkoni në shtrat, përdorni ndonjë qetsues bimor i cili mund t’ju ndihmojë me nervozizmin dhe pagjumësinë.

Shigjetari

Rrethanat e vogla të favorshme gjithashtu ofrojnë zgjidhje për probleme të mëdha ose çështje që janë veçanërisht afër zemrës suaj. Intuita juaj do ju ndihmojë shumë! Vazhdoni të punoni me saktësinë e zakonshme dhe mos u jepni peshë mendimeve të të tjerëve, diktuar nga vlerësime disi sipërfaqësore. Kujdes nga shpërqendrimet nëse jeni në çift.

Bricjapi

Sipas yjeve, marrëdhëniet ndërnjerëzore, jetesa e përditshme, puna dhe studimet do jenë shumë të favorizuara sot. Pa shumë përpjekje, do të jeni në gjendje të komunikoni idetë dhe mendimet tuaja te njerëzit që jetojnë pranë jush! Do kaloni programe të lezetshme në mbrëmje, me ose pa partnerin dashurie.

Ujori

Përcaktimi do t’ju shoqërojë në gjithçka që bëni; megjithatë, mbani një minimum të elasticitetit mendor që do t’ju lejojë të shmangni kurthet e vendosura përgjatë rrugës suaj. Shmangni strategjitë e mundimshme: veprimi i qartë dhe i drejtpërdrejtë do të jetë gjithmonë fitues! Një deklaratë dashurie do t’ju mahnisë, pavarësisht nga gjendja juaj. Përfitoni nga intuita dhe imagjinata.

Peshqit

Ditë ideal për një ngjarje kulturore dhe për takime me miqtë. Do ju vijë një mundësi e mirë për të mos u humbur! Falë Hënës në Gaforre, ju po realizoni në mënyrë perfekte detyrat dhe punët tuaja. Sfera financiare është e shkëlqyeshme. Dashuria do jetë perfekte vetëm për ata që kanë një lidhje dashurie të qëndrueshme.


Shtuar 6.05.2020 06:25