Horoskopi, 7 shtator 2020

Dashi

Ditë e favorshme në dashuri. Takime të preferuara për njerëzit beqarë. Hëna është në anën tuaj, dhe do të shpërndajë këshilla të shkëlqyera për t’u zbatuar. Prandaj shijoni këtë favor të yjeve për të përjetuar ditë plot emocione. Në punë periudha ishte mjaft e ngadaltë, por pa pengesa të veçanta qoftë pozitive apo negative. Nga shtatori do të merrni disa lajme.

Demi

Po përjetoni ditë shumë pozitive në dashuri. Për më tepër, deri në fund të muajit, mund merrni surpriza të mëdha. Në punë, falë periudhës së vështirë që po kaloni në përgjithësi, gjërat vazhdojnë të ecin ngadalë ose do të ndalen plotësisht. Kjo situatë ju bën të shqetësoheni, por së shpejti do të ketë një fillim tjetër, të shkëlqyeshëm.

Binjakët

Një ditë plot nervozizëm dhe tension, kështu që mund të keni grindje me njerëzit përreth jush. Qëndroni të qetë dhe numëroni deri në dhjetë para se të hapni gojën. Nëse dikush me të vërtetë ju intereson, hidhni një hap përpara dhe deklarojeni veten pa frikë. Në punë, ka disa probleme për t’u zgjidhur. Gjeni më shumë besim tek vetja juaj.

Gaforrja

Në dashuri keni rimarrë veten, pas një periudhe mjaft komplekse dhe të lodhshme. Sidoqoftë, nuk jeni ende plotësisht të sigurt për partnerin tuaj, kështu që nuk ndiheni të gatshëm të bëni plane afatgjata, siç është martesa ose bashkëjetesa. Kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Luani

Një ditë plot nostalgji për njerëzit beqarë. Nëse keni qenë vetëm për një kohë të gjatë, do të keni një dëshirë të madhe për të qenë i dashuruar përsëri apo edhe për të pasur një person që ju do pranë. Dilni dhe takoni njerëz të rinj. Një histori e lindur rishtas, nga ana tjetër, mund të shndërrohet në diçka të veçantë. Në punë mundësi të mira për t’u kapur në pjesën e fundit të gushtit.

Virgjëresha

Do të përjetoni një periudhë vërtet pozitive në lidhje me ndjenjat dhe marrëdhëniet. Nëse ka dyshime për partnerin tuaj ose në përgjithësi nëse keni debatuar me njerëz të rëndësishëm, përpiquni të bisedoni me njëri-tjetrin dhe të sqaroheni sa më shpejt që të jetë e mundur. Ekziston mundësia e ndryshimit në punë.

Peshorja

Do të jetoni një ditë plot nervozizëm. Lehtë e humbni durimin dhe jeni hiperkritik, si me veten, ashtu edhe me të tjerët. Pak kamomil? Jo të gjithë mund ta vlerësojnë këtë qëndrim. Në punë mundohuni të mos lodheni shumë, edhe nëse është në natyrën tuaj që gjithmonë të jepni më të mirën. Bëni zgjedhjet e rëndësishme, deri muajin tjetër.

Akrepi

Do të keni disa ditë vërtet pozitive dhe të favorshme në dashuri. Përpiquni të mos i jetoni me shumë ankth, por të pushoni sa më shumë që të jetë e mundur. Në veçanti, veproni pak instinkt dhe mos keni mendime të dyta. Në punë, pas një periudhe të ndërlikuar dhe të nënshtruar, është koha për të bërë zgjedhje të rëndësishme.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Paolo Fox do të përjetoni një ditë shumë pozitive në dashuri falë Hënës së favorshme në shenjë. Kështu që përgatituni të provoni emocione të forta, pa u lidhur shumë me të kaluarën. Nëse besoni se një histori ka marrë fund, mbylleni. Në punë duhet të jeni të durueshëm, nuk mund të merrni gjithçka, menjëherë.

Bricjapi

Ditë shumë e favorshme në dashuri, veçanërisht pas disa ditësh në të cilat keni vuajtur shumë, mbase për shkak të disa grindjeve me partnerin tuaj. Hëna hyn në shenjë dhe ndryshimi vihet re. Planifikoni diçka të këndshme për fundjavën. Mund të ketë ngadalësime në punë.

Ujori

Ka perspektiva të shkëlqyera për beqarët. Mund të keni takime të këndshme që do të shndërrohen në diçka konkrete dhe të bukur. Në punë ka çështje për të sqaruar: dëshironi të merrni më shumë sesa jepni dhe angazhoheni. Kushtojini vëmendje shpenzimeve: kohët e fundit i keni pasur të tepërta.

Peshqit

Një ditë plot dyshime dhe ngatërresa në dashuri. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që janë në një lidhje ‘klandestine’ , ose për ata që jetojnë dy histori në të njëjtën kohë. Në punë, shmangni diskutimet, nëse është e mundur, përpiquni të sqaroni veten në mënyrë që të mos prishni marrëdhënie të rëndësishme. Kohë me fat për të bërë investime të reja.


Shtuar 7.09.2020 06:03