Garda shton masat e sigurisë për Ramën, e lëvizin me makinë të blinduar nga selia (VIDEO)

Policia shoqëroi në Drejtorinë e Policisë së Tiranës Vladimir Gjutën paraditen e kësaj të hëne pasi u kap i armatosur pranë seliës së Partisë Socialiste.

Gjuta është pikasur nga gardistët, të cilët shoqëronin kryeminsitrin Rama dhe ministrat që ndodheshin në seli pasi po zhvillohej mbledhja e kryesisë së partisë.

Pas konstatimit ata kanë njoftuar policinë dhe kanë ndërhyrë për ta neutralizuar atë.

Abcneës.al se pasi i është vënë Garda nga pas, Gjutës i ka rënë në tokë një pistoletë, e cila kishte një fishek në gojë.

Në polici ai deklaroi se e mbante armën sepse po shkonte të këmbente një sasi të madhe eurosh në një pikë këmbimi valutor pranë selisë së PS.

Gjuta tha se armën e mbante për vetëmbrojtje pasi kishte me vete një sasi të madhe parash dhe se nuk kishte asnjë qëllim ndaj Ramës apo ministrave.

Pas kësaj ngjarjeje, garda mori masa shtesë sigurie ndaj Ramës. Ai erdhi me makinën “Mercedes”, por shoqëruesit i thanë se duhej të hipte tek mjeti i blinduar “Lincoln”, me të cilën lëviz në Shqipëri për arsye sigurie.


Shtuar 10.02.2020 11:23