E kryer, Emre Can te klubi gjerman për 30 milon euro

Emre Can mund të quhet lojtari më i ri i Borussia Dortmundit, shkruan Albeu.com.

Sipas “Sky Sport”, gjermani do të firmosë nesër për verdhezinjtë, teksa këta të fundit kanë derdhur 27 milion euro +3 të tjera bonuse, shkruan Albeu.com.

Mesfushori nuk bënte pjesë në planet e Sarrit duke ngrohur stolin këtë fazë të parë të kampionatit.

Ndërkohë, Emre Can mbërrit te Juventus në verën e vitit 2018 me parametra zero nga Liverpool teksa me bardhezinjtë ai zhvilloi 37 ndeshje në Serinë A duke shënuar dhe 4 gola. /albeu.com/


Shtuar 30.01.2020 20:34