Zgjerohet zinxhiri i koronavirusit në vend (VIDEO)

Gjatë 24 orëve të fundit ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 68 raste të reja me COVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 24 raste në Tiranë, 9 në Krujë, 8 në Kukës, nga 5 raste në Vlorë, Berat, nga 3 raste në Elbasan, Lezhë, Kavajë, nga 2 raste në Shkodër, Kurbin, Korçë dhe nga 1 rast në Divjake dhe Lushnje.

Shifrat jane bere publike nga Ministria e Shendetesise pas testimeve te bera pas gjurmimit epidemiologjik dhe rasteve te dyshuara.

Ministria vijon të bëjë thirrje për kujdes të higjenës dhe respektim të distancës sociale me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit.


Shtuar 8.07.2020 08:36