Tërmeti lëkund Shqipërinë

Një termet ka goditur sërish Shqipërinë.

Sipas EMSC, tërmeti ka rënë në detin Adriatik me fuqi 3.0 i shkallës righter.

Lëkundjen janë ndjerë në Durrës dhe Tiranë, ndërkohë sipas dëshmive lëkundja ka qënë e fortë dhe është ndjerë shumë në Vorë, Kashar e zona të tjera.

Ndërkohë, pasditen e sotme është regjistruar një tjetër tërmet me magnitudë 2.8. /albeu.com/


Shtuar 20.04.2020 20:24