Sërish tërmet në Shqipëri, ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Pak minuta më parë, është regjistruar lëkundja e dytë në vend
me magnitudë 4.3 të shkallës Richter.

Goditja ndodhi disa kilometra në brendësi të detit përballë Gjirit të Lalzit dhe pati një thellësi rreth 10 kilometra.

Pak para kësaj goditje, u regjistrua një tjetër me magnitudë 3.3 të shkallës Richter.


Shtuar 19.03.2020 09:43