Pasagjeri në autobusin Tiranë-Kakavijë rezulton me COVID-19

Një pasagjer në autobusin e linjës Tiranë-Kakavijë ka rezultuar me COVID-19 mbrëmjen e sotme.

Ai është ndaluar pasi ka rezultuar pozitiv me koronavirus, ndërsa udhëtonte me këtë autobus me persona të tjerë shkruan abcneës.al.

Personi në fjalë ka rezultuar pozitiv pas kryerjes se tamponit në laboratorin privat “Intermedica”, i licencuar nga Miniistria e Shëndetësisë.

Laboratori në fjalë dyshohet se nuk ka lajmëruar ministrinë sipas protokollit që të merreshin masa për të prekurin me Covid-19.

Pasagjeri, i cili rezultoi i infektuar është ndaluar në palën greke dhe menjëherë u bë transporti i tij me ambulancë.


Shtuar 30.08.2020 19:20