Meta nuk mban më, e quan “Rilindjen” organizatë mafioze (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta ka dalë në deklaratë për mediat.

Me tone të ashpra e ka nisur konferencën e tij Ilir Meta pasditen e së enjtes.

Ai tha se “rilindja” është një organizatë mafioze në krye të shtetit.

Pasi ka folur shkurtimisht, Meta ia ka lënë prezantimin e “fakteve tronditëse”, këshilltarit të tij juridik.

“Të gjithë të kuptojnë super perlën e rilindjes. Se si një organizatë që ka shembur çdo ndarje pushtetesh rrëmben në mënyrë antikushtetuese dhe mafioze, përmes falsifikime dhe manipulimeve anëtarë të gjykatës kushtetuese, për të mos pasur më Gjykatë Kushtetuese, por policinë antikushtetuese të regjimit të Lleshit. Rilindja një organizatë mafioze në krye të shtetit”, tha Meta./albeu.com/


Shtuar 20.02.2020 16:10