Merr fund arratia, vihet në pranga Agim Kajmaku

Pas shume kohesh qe ishte i shpallur ne kerkim eshte arrestuar ish-kreu i Bashkise se Vores, Agim Kajmaku.

Kajmaku në momentin e arrestimit ndodhej në spital.

Prokuroria e akuzon Kajmakun për tre vepra penale, “Falsifikim i vulave, i stampave dhe formularëve”, “Falsifikim i dokumenteve zyrtarë” si dhe “Kryerja e funksionit pas dhënies së tij”.

Ish-kryebashkiaku i Vorës u shkarkua nga Komisioni Qendror i zgjedhjeve pasi u denoncua nga PD se kishte fshehur në formularin e dekriminalizimit, dënimin në shtetin grek, për falsifikim dokumentesh.


Shtuar 7.07.2020 07:01