Kapërcim “rekord”, vetëm sot 34 raste të reja

Ka shkuar në 712 numri i të prekurve me koronavirus në vend me 34 raste te reja.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.

Harta shtrin ne Mat dhe eshte zgjeruar ne Kukes, Tirane, Kurbin, Lushnje, Berat dhe nje rast ne Permet.

Dita e djeshme shenoi 15 raste te reja, me shumicen e tyre ne Tirane.

Harta e plotë:

Tiranë 289 raste
Shkodër 103 raste
Krujë 83 raste
Durrës 42 raste
Fier 37 raste
Kurbin 31 raste
Korçë 19 raste
Elbasan 18 raste
Kukës 18 raste
Lezhë 14 raste
Has 14 raste
Kavajë 9 raste
Lushnje 7 raste
Vlorë 5 raste
Pukë 5 raste
Mirditë 5 raste
Rrogozhinë 4 raste
Tropojë 4 raste
Berat 3 raste
Mallakastër 1 rast
Mat 1 rast


Shtuar 25.04.2020 09:14