Humbin jetën nga koronavrusi tre pacientë tek Infektivi

Tre paciente kane humbur jeten ne 24 oret e fundit ne Infektiv, pa mundur t’i mbijetonin koronavirusit.

Lajmin e ka bere me dije sot Ministria e Shendetesise.

Ministria e Shendetesise ka bere sot me dije, se nje nga rastet e humbjes se jetes, eshte mjeku i familjes nga Puka, qe luftonte prej duisa ditesh ne Infektiv.

Nderkohe qe dy te tjere jane nje 63 vjecar nga Lezha dhe nje 65 vjecare nga Tirana, qe megjithe perpjekjet e mjekeve nuk kane mbijetuar dot nga Covid-19.


Shtuar 6.07.2020 08:44