Gramoz Habilajt i vendoset tritol në banesë

Shtetasit Gramoz Habili i është vendosur një sasi eksplozivi i dyshuar tritol në banesën e tij.

Lënda është sipas nga vet familjarë ndërsa është lajmëruar policia. Pakoja ka qenë e hedhur para banesës.

Policia ka hequr lëndën plasëse. Gramoz Habilajt nga qyteti i Fierit, kishte shtëpi pushimi në Vlor dhe shtëpia në lagjen Kalaja.

Njoftimi zyrtar i policisë

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 15:00, në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, është gjetur një sasi e dyshuar lëndë plasëse (artizanale) e pa plasur, pranë banesës së shtetasit G.H.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin dhe zbardhjen e ngjarjes. /albeu.com/


Shtuar 11.06.2020 14:13