4 persona humbin jetën në luftë me COVID-19

Katër persona kanë humbur jetën ditën e sotme nga COVID-19.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit kanë qenë 149 dhe janë identifikuar në këto bashki:

104 raste në Tiranë, nga 6 raste në Shkodër, Fier, nga 5 raste në Krujë, Korçë, nga 4 raste në Durrës, Elbasan, nga 3 raste në Kurbin, Lezhë, nga 2 raste në Gjirokastër, Përmet, Malësi e Madhe, nga 1 rast në Kukës, Skrapar, Ura Vajgurore.

Sakaq numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 14 266 raste pozitive.


Shtuar 4.10.2020 14:02