Diell paradite por në mesditë ka surpriza, si do mbajë sot moti

Sipas MeteoAlb, dita nis me diell dhe temperatura relativisht të larta por, duke ju afruar mesditës vranësirat shtohen duke sjellë rrebeshe shiu në zonat malore dhe të ulëta ndërsa bregdeti vijon në ndikimin e kthjellimeve . Mbrëmja kthjellon motin në të gjithë territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 16°C deri në 36°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 3 ballë.


Shtuar 28.06.2020 06:21