Deputeti rrëfehet në foltoren e Kuvendit: Më kanë kërcënuar, ja mesazhet

“Kujdes se je vetëm…!” Deputeti Lefter Maliqi nga foltorja e Kuvendit ka hedhur akuza socialistëve dhe demokratëve, ndërsa e ka quajtur të cunguar aminstinë për të burgosurit.

Maliqi u shpreh se po lirohen trafikantët dhe po lihen në burg ata që janë kapur me 5 gramë drogë, duke shtuar se të pasurit kanë para dhe dalin sërish.

“Kemi para një klan mafioz. Të gjithë më çojnë SMS më thonë kujdes se je i vetëm. Pse nuk e pranuar interpelencën. Ka frikë.

E di shumë mirë unë si fitoi ky në vitin 2017. Kjo amnisti është e cunuguar sepse kemi njerëz në burg për 5 gramë drogë.

Të varfërit në burg, të pasurit të lire, i pasuri ka para dhe del, i varfëri rri 7 vite në burg”, u shpreh Maliqi.

Kjo rilindje do rrëzuar. Ka socialistë të ndershëm që duhet të drejtojnë Shqipërinë”, u shpreh Maliqi.


Shtuar 30.01.2020 15:38