Dalin pamjet, Rama jep leje për ndërtimin e një pallati 14 kate tek Parku i Liqenit (FOTO LAJM)

Kryeministri Edi Rama ka miratuar në Këshillin Kombëtar të Territorit dhënien e lejes për ndërtimin e një kulle në zonën e Parkut të Madh të Liqenit Artificial të Tiranës.

Godina do të ndërtohet 14 kate mbi tokë dhe tre të tjera nëntokë, në rrugën e Elbasanit ku më parë ka qënë biznesi “Lion Park”.

Vendimi për dhënien e lejeës është marrë në 23 tetor të 2019-ës.

Leja i është dhënë shoqërisë “Lion Construction” sh.p.k pas kërkesës së ksaj të fundit për të ndërtuar./exit


Shtuar 28.07.2020 18:22