”Besojini intuitës tuaj”, çfarë kanë rezervuar yjet për sot

Dashi

Disa fjalë të pavërteta mund të bien në veshin tuaj sot. Kur të mendoni për këtë, do të kuptoni se ajo që keni dëgjuar e kundërshton logjikën e vërtetë dhe duket mjaft qesharake. Sidoqoftë, personi që jua thotë mund të jetë aq dinamik dhe bindës sa do ta besoni për pak kohë. Mos harroni të kontrolloni faktet në situata të tilla.

Demi

Sot do të ndjeni se duhet të merreni me financat, të paguani faturat dhe të bëni një plan buxheti për muajin e ardhshëm. Por mendja juaj është më tepër e interesuar në projekte interesante. Nëse doni të bëni planin e buxhetit me detyrim, nuk do të jeni në gjendje të përqendroheni, prandaj do të jetë humbje kohe. Nuk do të ndodhë asgjë nëse prisni disa ditë.

Binjakët

Zakonisht, ju keni fuqi tepër të mira fokusimi dhe përqendrimi. Por ditën e sotme do të duket sikur këto fuqi do të zhduken. Puna mund të jetë e vështirë dhe ju do të gjeni veten duke u përballur me zhgënjimet e së kaluarës. Do të tentoni të kuptoni përse ju shfaqen këto kujtime pikërisht në këtë moment.

Gaforrja

Sot mund të takoheni me një person të çuditshëm që e prezanton veten si lexues mendjeje. Ky person do të të thojë disa gjëra, pjesa më e madhe e të cilave nuk bazohen aspak në realitet. Besojini intuitës tuaj.

Luani

Qëllimet tua financiare mund të duken të paqarta dhe të pasigurta në këtë moment. Ndoshta ju përballeni me një udhëkryq në jetën tuaj sa i përket të ardhurave, dhe nuk jeni të sigurt se çfarë duhet të bëni. Kjo ndoshta nuk është dita që të përpiqeni të merrni ndonjë lloj vendimi. Prisni një ose dy ditë sa të qetësohet situata.

Virgjeresha

Motivet e një kolegu mund të duken të këqija sot. Ky person ka një axhendë të caktuar dhe nuk shqetësohet aspak për ndjenjat e të tjerëve, prandaj nuk duhet ti besoni. Mos e justifikoni sjelljen e tij ose të saj. Veprimi më i mirë në këto momente është të qëndroni jashtë dhe të mbroni veten.

Peshorja

Sot mund t’ju shfaqen dyshime rreth një disa koncepteve që kanë qenë pjesë e mendimeve tuaja për një kohë të gjatë. Mos lejoni që kjo të shkaktojë një krizë. Mund të jetë thjesht një pjesë normale e rritjes suaj të brendshme. Gjithçka duhet të bëni është të vazhdoni të lexoni librat e vjetër që keni filluar, dhe pastaj përpiquni të kërkoni për ide të reja.

Akrepi

Disa ëndrra shqetësuese mund të shkaktojnë dyshime për dikë që e konsideroni mik. Ky person mund të ketë vepruar në mënyrë të çuditshme, ndaj do ju lindë pyetja se sa do të zgjasë miqësia juaj. Është e rëndësishme të kuptoni çfarë ju shfaqet në ëndrra dhe çfarë shenje po ju japin. Ndoshta ju thonë diçka për mikun tuaj.

Shigjetari

Disa intriga po ndodhi në vendin tuaj të punës. Ju mund të ofendoheni nga kjo dhe të shqetësoheni nëse pozicioni juaj është i kërcënuar. Atëherë mund të merrni parasysh atë që po ndodh, nëse po bëhet ndonjë një lloj organizimi. Këto konflikte të brendshme mund të tregojnë nevojën për t’u përqendruar në realitet dhe për të dalluar saktësisht atë që doni të bëni.

Bricjapi

Sot mund të ndiheni sikur nuk jeni të përqendruar dhe do e keni të vështirë të përqendroheni në punë. Mos u shqetësoni. Është thjesht psikologjike dhe do të kalojë. Mund të ndjeni nevojë për të pirë kafe gjithë ditën për të qëndruar “zgjuar”. Mundohuni të bëni disa kufizime për këtë, pasi mund të jetë joproduktive.

Ujori

Dyshimet e ditës së sotme dhe pasiguritë mund të dëmtojnë lidhjen e dashurisë. A ka partneri/partnerja të njëjtin pasion si ju? A është i/e sinqertë me ju? A ka kjo marrëdhënie të ardhme? Mënyra e vetme për ti dhënë fund këtyre dyshimeve është të provoni secilën prej tyre dhe të shikoni rezultatet.

Peshqit

Një anëtar i familjes tuaj po kalon kohë të vështira dhe mund të ndikojë në gjendjen tuaj emocionale. Mendoni me kujdes atë që vërtet duhet t’i thoni. Ndonjëherë duhet t’ja thoni njerëzve të vërtetën në sy për ti zgjuar.


Shtuar 27.04.2020 06:23