2 ngjarje kriminale, 2 “arreste me burg” për Ilir Xhepajn

Gjykata në Kurbin ka vendosur masën e “arrestit me burg” për Ilir Xhepaj si bashkëpunëtor në ngjarjen e 30 majit në Fushë-Gjorëm të Kurbinit.

Kjo ngjarje ka patur dy të vrarë në lokalin A&A rreth orës 22.30 dhe përkatësisht Bujar Lika dhe Paulin Gjergji.

Ilir Lika (Xhepaj) ditën e djeshme është njohur me një tjetër masë arresti me burg për plagosjen e biznesmenit Zef Marku në Laç me dt 15 maj.

Një ditë më parë, Gjykata e Kurbinit ka vendosur masën “arrest me burg” për Ilir Xhepajn i cili u vu në pranga një ditë më parë, pasi dyshohet se ka marrë pjesë në atentatin kundër dy biznesmenëve në Laç.

Mësohet se Ilir Xhepaj ishte fshehur në një apartament në këtë zonë ndërsa është bërë i arrestuari i dytë për vrasjen në Laç të dy biznesmenëve. Ai u arrestua në orët e vona të natës së kaluar në zonën e Astirit në Tiranë dhe u shoqëruar në Kurbin për llogari të Policisë së Laçit.


Shtuar 30.06.2020 14:13