Vajza e Beyonce bën histori në “Bet Awards”, bëhet fituesja në moshë më të vogël (FOTO LAJM)

Fituesja më e vogël këtë vit në “Bet Awards” është vajza e Beyonce dhe Jay Z, Blue Ivy.

Ky çmim iu dha për këngën “Brown Skin Girl” bashkëpunim me Wizkid dhe Saint Jhn.

Edhe Beyonce mori një çmim, atë të “Humanitarian Award”, për punën e saj filantropike dhe përpjekjet për ndihmë në pandeminë COVID-19.

Ajo krijoi BeyGood, nismë që e ka testimin falas ndaj COVID-19 për afro-amerikanët, jep bursa për studentët dhe ndihmon në sektorë të tjerë.

Shfaqja u drejtua nga aktorja Amanda Seales dhe mirëpriti yje si Alicia Keys, Chloe x Halle, Jennifer Hudson, John Legend, Lil Wayne, Megan Thee Stallion, Roddy Riçh, Usher dhe Wayne Brady.

Kujtojmë se këtë vit, “Bet Awards” u organizua online për shkak të pandemisë së Koronavirusit.


Shtuar 29.06.2020 17:47