Shpërthen Big Basta, publikon këngën “Rama Ik” (VIDEO)

Këngëtari shqiptar Geri Xhara, i njohur me emrin e artit si Big Basta ka publikuar ditën e sotme një këngë në lidhje me situatën që ndodhet Shqipëria sot.

Ndër të tjera në vargje ai shprehet se çdo shqiptar që thotë Rama ik i jep atij shpresë dhe se nuk e shikon si armik, por si mik.

Teksti:

Sot eshte dite e rendesishme per familjen time, nje sakrifice e kurorezuar me sukses. Dhe ky frymezim eshte dedikimi im per vendin tim te bukur dhe per gjarperinjte qe po ja pijne gjakun cdo dite. One love!

Sot eshte dita me e madhe kurorezimi i vullnetit,

Nje tjeter shtet ma uroi mireseardhjen pertej detit

Kam kalu oqeane per tu ndjere i vleresuar

Dhe burre, kryefamiljar gjak e shpirt i shteruar

Per nenen time qe e lash pas ne terr te mallkuar

Prej disa zemergure pa gjak, qe jeten besuam

100ra mijera larguar, e kush mbeti mashtruar

Mentalitet mesjetare duke u bujkroberuar

Dhe po kane ftyre parlamenti floket lyer, hajduta

Kane ne dore jete njerezish, pa shtepi ne pak minuta

Se te vrasin pa turp, po peshtyjne ne flamur

Bythelepirje, cianur, demokrat diktature

Ku gabun prindrit tuj qe ju kan rritur te lig

A jeni ne ulur ne karrike ta mendoni nje dite

Si do shkruhet ne histori emri juaj i mafi?

Ju i ngjani paraardhesve si doni femijt

Minimumi do ta kishit Shqiperine Austri

Kryetare qe po bliheni po vrisni rini

Se nje shtet qe njerzt e mire nuk i do afer vetes

E ka shit me kohe bythen, dhe po han njeri tjetrin

Sot eshte dita me e madhe, kurorezimi vullnetit

Nje tjeter shtet ma uroi mireseardhjen pertej detit

Nuk i kam humb shpresat e kam shpirt jo armik,

Cdo Shqiptar qe bertet Rama IK!

Por duhej te ishim mbret ne token tone

Sduhen makina per me qen kampion

Se varferia po shtohet renkon

Po qan fmija lyp e ti ntimon


Shtuar 25.09.2020 15:15